Sektörden Haberler

Seranit’ten Yapı Sektöründe Devrim Yaratacak Yeni Ürün: Seraoxicoat

06-10-2014 13:56 tarihinde gönderildi.

Seranit’ten Yapı Sektöründe Devrim Yaratacak Yeni Ürün: Seraoxicoat
Türkiye yapı sektörünün önde gelen şirketlerinden Sera­nit Yapı Grubu, geliştirdiği inovatif ürün gruplarıyla sek­töre katmadeğer yaratmaya devam ediyor. Yıldız Teknik Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Sabriye Pişkin öncü­lüğünde yürütülen Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmalarına büyük önem veren Grup, dünyanın önde gelen tasarım ofisle­ri ile işbirliği yaparak geliştirdiği ürün gamıyla da fark ya­ratıyor.

Grup en son, yapı sektöründe bir devrim niteliği taşıyan SeraOxicoat Ekolojik Sıva’yı pazara sundu. Bu yeni ürün, içerdiği özel elementlerle mekanlardaki yemek, sigara, tuvalet, boya ve ilaç kokusu gibi istenmeyen kokuları yok etme özelliklerine sahip. Aktive edilmiş doğal elementle­rin karışımından oluşan özel formüllü ürün, yapısındaki sıva minerallerinin iyon değiştirme ve absorbsiyon özel­likleri sayesinde çok çeşitli faydalar sağlıyor. Absorbsiyon ile kötü kokuları ve fazla rutubeti emerek ortamdaki ya­şam kalitesini yükselten SeraOxicoat, küf ve bakteri olu­şumunu da engelliyor.

Ortamın nem seviyesini dengeleyerek hava kalitesini artırırırken ses ve ısı yalıtımına da katkıda bulunuyor. Yanmaz özellikli SeraOxicoat, çeşitli kimyasal gazların emilimini de sağlıyor. Tamamen doğal malzemelerin ka­rışımıyla üretildiği için doğal, sağlıklı ve çevreci olan ürün geleceğin ürünü olarak tanımlanıyor.

Mimariye de geniş imkanlar tanıyan dekoratif ve işlevsel iç mekan sıvası SeraOxicoat, doğru şekilde ve uygun ka­lınlıkta uygulandığında yüzyıllarca bozulmadan kalabili­yor. Kolay şekil aldığından montajı rahatça yapılabiliyor. Hafif yapısıyla her türlü yapıya kolayca uygulanabiliyor.

Yüzde 100 yerli sermaye ile üretilen yeni ürünü için yeni bir işbirliğine de imza atan Seranit Yapı Grubu, SeraOxicoat’u güçlü bayi yapısına sahip Polisan Boya’nın Türkiye geneline yayılmış 7 bin satış noktasından tüketi­ciye ulaştıracak.

Seranit Yapı Grubu’nun doğaya ve insan sağlığına zarar vermeyen yüzde 100 doğal ürünlerinin yer aldığı ‘Eko­lojik Ürünler’ kategorisinde hayata geçirilen SeraOxicoat Ekolojik Sıva, yapı sektöründe bir devrim yaratacak.

Kaynak: boyaturk.com